Oct 24, 2020, 04:52 pm

News:

Najbliższe spotkanie odbędzie się 19.05.2018 w sobotę od 10 do 15, serdecznie zapraszamy.

Komisja Rewizyjna

Started by piotrus, Oct 01, 2018, 09:38 am

previous topic - next topic
Go Down

piotrus

Oct 01, 2018, 09:38 am Last Edit: Oct 01, 2018, 09:56 am by piotrus
Bum

Po ostatnim Walnym mamy nową Komisję Rewizyjną, miło byłoby więc by zaczęła, zgodnie z Statutem, funkcjonować. Poprzednia dużo roboty nie miała zakładam więc iż wszystko funkcjonowało na tyle super iż nie było takiej potrzeby ;) Obecnie, w mojej ocenie, sytuacja na GiF wygląda bardzo fajnie, sporo nowych osób, sporo współnych przedsiewzięć; jest generalnie progres wypadałoby więc ten stan utrzymać.

Przypomnę więc krótko kompetencje Komisji Rewizyjnej:

1. nadzorowanie działań Rady,
2. kontrola nad transparentnością działań Władz Stowarzyszenia, i działań osób powołanych przez Władze Stowarzyszenia do realizacji celów Statutowych
Stowarzyszenia,
3. kontrola nad działalnością powołanych przez Walne Zgromadzenie Sekcji,
4. zwoływanie Walnego Zgromadzenia w razie bezczynności Rady,
5. opiniowanie i zatwierdzanie sprawozdania finansowego, przygotowywanego przez
Księgowego.

I jak to widzę...

Generalnie - chodzi o to by było fajnie :)

Stowarzyszenie tworzą ludzie, i dla nich też ono jest. Pamiętajmy jednak iż to zabawa, przyjemność nie obowiązek, praca którą w GiF wkładamy powinna sprawiać radość, być przyjemna.

Całość działań które podejmuje Zarząd (czyli nie tylko Rada ale też i Komisja Rewizyjna, więc i my) ma być jawna i transparentna i na to należy zwracać uwagę.
GiF zawsze niósł z sobą szereg pozytywnych ideii - przynajmniej ja to tak postrzegam - i fajnie byłoby by tak zostało.

Zadaniem Komisji jest więc zwracanie uwagi na wszelkie sytuacje które, Waszym zdaniem, kolidują z tymiż ideami, Statutem GiF, albo też zwyczajnie sprawiają iż ktokolwiek w wyniku działań Zarządu czuje się dyskomfortowo.

Proszę o zapoznanie się z Statutem (zakładam iż wszyscy czytali ale tak na wszelki wypadek podlinkuję) i podnoszenie wszelkich sytuacji które w Waszej opinii mogą z założeniami GiF nie współgrać tutaj - w tym wątku, na forum publicznym.

Komisja w tym celu została powołana, i miejmy nadzieję iż dużo pracy mieć nie będzie :)

Skład Komisji Rewizyjnej

1. Michał Ostrowski
2. Julia Kosicka
3. Dawid Czubak
4. Adam Pajda
5.  Piotr Kaczmarski

Posiedzenia Komisji Rewizyjnej proponuję zwoływać w zależnośći od okazji, i życzę wszystkim dobrej zabawy ;)

twojastara

Przyznam, że jestem bardzo zadowolony ze składu Komisji Rewizyjnej, ponieważ każda osoba reprezentuje inną grupę członków GiF'u i mam nadzieję, że będzie dbać o ich interesy aktywnie wnosząc uwagi co do pracy Rady jak i samego Stowarzyszenia.

Go Up